17:00
Amfiteátr Na Stráni
Pátek 17. srpna 2012 - 17.00 hodin - amfiteátr Na Stráni ve Valašském muzeu v přírodě
23. VALAŠSKÉ FOLKROCKOVÁNÍ
Multižánrový festival.
EVA PILAROVÁ SE SKUPINOU
Zpěvačka Eva Pilarová je obdařená velmi krásným, silným a barevně zajímavým, naprosto nezaměnitelným hlasem - sopránem o rozsahu tří oktáv, oplývající navíc vynikající pěveckou technikou. Zpívala už od dětství, a to i vážnou hudbu. Začala studovat operní zpěv na brněnské JAMU. Po roce studia v roce 1960 však JAMU opustila a nastoupila do pražského Divadla Semafor, kde vystupovala mimo jiné s legendární dvojicí Jiří Suchý a Jiří Šlitr. V roce 1962 na krátký čas odešla zpívat do Divadla Rokoko, ale už v roce 1964 se vrátila zpět do Semaforu. V tomtéž roce si také zahrála ve filmu Kdyby tisíc klarinetů. Během své dlouhé pěvecké kariéry nazpívala velké množství známých hitů, velice populární a oblíbené byly její duety s Waldemarem Matuškou. Zpívala také s Karlem Gottem a dalšími zpěváky. Několikrát zvítězila v anketě Zlatý slavík, má mnoho cen z domácích i zahraničních festivalů. S přibývajícími lety se stále více orientuje především na žánrovou oblast jazzu a swingu a právem patří k pěveckým legendám. Hudební doprovod: JUDr. Vít Fiala - kontrabas a Milan Dvořák - klavír.
MICHAL HRŮZA A KAPELA HRŮZY
Michal Hrůza je výraznou osobností české hudební scény, na které se pohybuje již více než deset let. Zpěvák, úspěšný skladatel a textař, zakládající člen a dlouholetý frontman skupiny Ready Kirken, pro niž složil a napsal více než padesát písní a textů. V roce 2006 se vydal na sólovou dráhu a založil KAPELU HRŮZY, se kterou od té doby vydal již dvě studiová alba - Bílá velryba a Napořád. Michal Hrůza je na jedné straně známý jako autor mnoha velkých hitů, jako např. Zejtra mám, Černý brejle, Krasohled, 1+1, Voda živá, kterou nazpívala Aneta Langerová, či úvodní píseň ze seriálu Vyprávěj. Je rovněž autorem mnoha tematicky hlubších písní a balad, které jsou pro většinu posluchačů tak trochu ukryté. Na jaře letošního roku dokončil první část koncipovaného projektu Noc a Den s podtitulem Noc, na němž najdete jak písně s hitovými ambicemi např. Intuice, Namaluj svítání, tak i znamenité balady Plamen (duet s Anetou Langerovou), nebo Slunce bylo krásné, které navazují na film Lidice. Pro ten Michal napsal i většinu scénické hudby. "Na svět se někdy díváme jinak ve dne a jinak v noci. Oba tyto úhly pohledu jsme chtěli zaznamenat odděleně, proto vznikl nápad vytvořit dvě alba, která mají vnitřní soudržnost a přitom jsou rozdílná. Jistou roli zde samozřejmě hraje i symbolika," říká Michal Hrůza. Složení kapely: Aleš Zenkl - baskytara, Karel Heřman - klavír, klávesy, A. M. Almela - kytary, Stanislav Matoušek - bicí.
ČANKIŠOU
Kapela Čankišou dnes patří ke špičce české world music. Její styl v sobě mísí vlivy několika etnik (především arabské, africké, indické a balkánské) a rockové základy jednotlivých muzikantů. Ty se pod vedením hlasem i postavou impozantního zpěváka Karla Heřmana po pár minutách mění v divoký taneční rej. Kapelu Čankišou založili původem bigbeatoví muzikanti na vánočním mejdanu v roce 1999. Za pomoci nejrůznějších nástrojů z celého světa se vrhli do pro ně naprosto nových vod ethna, world music a originálně opřeli svou tvorbu o legendu dávného jednonohého lidu Čanki. Čankišou vydali několik úspěšných desek: Hudba lidu Čanki, Densé ju, Gamagaj a Lé La. Pátá deska Fat (2011) je poněkud rockovější a v listopadu 2011 se umístila na 17. místě v evropské world music hitparádě, v prosinci 2011 dokonce na 10. místě. Kapela vystupuje na nejrůznějších hudebních akcích, českých a zahraničních festivalech. Projeli svět od ostrova Réunion v Indickém oceánu až po Pakistán. Složení kapely: Karel Heřman - zpěv, trumpeta, Zdeněk Kluka - bicí, perkuse, tahací harmonika, sbor, David Synák - didjeridoo, flétny, altsax, sopránsax, jinagovi, perkuse, sopilka, sbor, Martin Krajíček - mandolína, kytary, tenorukulele, sbor, Jan Kluka - djembe, timbales, bicí, sbor, René Senko - tenorsax, perkuse, sopranukulele, sbor, Roman Mrázek - baskytara, sbor.
STO ZVÍŘAT
Skupina Sto zvířat na podzim 2010 oslavila své 20. narozeniny. Kapela vznikla v roce 1990 jako projekt Jana Kaliny (bicí, zpěv, autor hudby) a Tomáše Belka (tenorsaxofon, texty), kteří právě přišli z vojny a oslovili zpěvačku Janu Jelínkovou. Spolu s dalšími spoluhráči se stali vzápětí nevědomky průkopníky stylů ska a rocksteady u nás. Ve Zvířatech se vystřídalo značné množství špičkových muzikantů (např. Petr Ostrouchov, Arnošt Hanf, Vlasta Bičík, Luboš Krtička, Ladislav Přitasil a další), v současné době zmíněnou trojici doplňují Jan Šobr (kytara), Petr Hostinský (klávesy, zpěv), Martin Líska (trombon), Pavel Herzog (trubka), Jiří Hanzlík (barytonsaxofon), Wilco Wersteeg (basa) a Miki Nop (bicí). Kapela Sto zvířat má za sebou více jak 1 200 koncertů a festivalů v Čechách, desítky koncertů v Německu, ve Francii a Švýcarsku a dvouměsíční turné po USA. Během své dvacetileté existence vydala Zvířata 7 řadových alb, DVD "Jste normální?" a mají na svém kontě účast na bezpočtu kompilací u nás i v zahraničí. Ze Sto zvířat se postupem let stala jistota českých rockových klubů a velkých letních festivalů. V roce 2008 v rámci T-music Tour Zvířata vyprodala pražskou Lucernu a získala Anděla za album Rozptýlení pro pozůstalé v kategorii Ska & reggae.
Akce je spolufinancována z prostředků Zlínského kraje.
Donátoři a spolupracující firmy: Deza, CS Cabot, Robe lighting, Remak, Regomarket, Motýl media, AGH, Solartec, Retigo, Dobiáš, Vae therm, Repont, Montezi, On Semiconductor, JETI model, Alpine, embex, BC-Chemservis, Marvel, Reton, Izolting Moravia, Miroslav Chuděj, Cobbler, Commodum, Sates Morava, Radegast.
Partneři a mediální partneři: Spektrum Rožnovska, Jalovec, Rožnovský prostor, Valašský deník, 5+2 dny, TV Beskyd, rádio Čas, rádio Valašsko, rádio Haná, Grafia Nova, Valašské království, Informační centrum, Valašské muzeum v přírodě, Čechymen, Miger.
Uvádí: David Suchařípa.
Vstupné v předprodeji: 250 Kč, na místě 300 Kč, ZTP a děti 60 Kč.
Sleva vstupného: 20% s kartou mládeže EURO 26
Předprodej vstupenek v T klubu, Valtické vinárně (na náměstí) a v IC.
Rezervace vstupenek pro mimorožnovské zájemce: ekonomicke@tka.cz nebo na tel. 571 651 233.
Spot Radio Valašsko | Spot Radio Haná | Spot Radio čas
Všeobecné podmínky pořadatele
- Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení koncertu/festivalu je třeba uplatnit nárok na vrácení vstupného na místě, kde byla vstupenka zakoupena.
- Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody způsobené na věcech, ani za újmu na zdraví. Vlastník vstupenky si je vědom všech rizik spojených s akcí a zříká se všech nároků na pořadatele koncertu/festivalu a na kohokoliv z jeho zaměstnanců nebo zástupců. Toto zahrnuje, mimo jiné, hmotné škody, krádeže, tělesné škody a další.
- Osobám mladším 12 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.
- Do areálu není dovoleno vnášet láhve, plechovky, zbraně, tyče, pruty a další předměty, které by mohly být pořadatelem označeny za nebezpečné. Pořadatel si vyhrazuje právo osobní bezpečnostní kontroly.
- Do prostoru konání akce je zakázáno nosit magnetofony, profesionální fotoaparáty, filmové kamery či videokamery. Pořizování audio a video záznamů je zakázáno!
- Pejsek na festival může, ale pouze s vodítkem a náhubkem.
- Pořadatel a umělci si vyhrazují právo filmového, televizního nebo video záznamu koncertu. Návštěvník zaznamenaný na dokument může být dále zveřejňován bez dalšího upozornění a finanční náhrady.
- Vstupenka pozbývá své platnosti po opuštění prostoru akce. Nelze se navrátit s použitou vstupenkou. Každý návštěvník bude označen páskou, která slouží zároveň jako vrácenka. Tato páska je nepřenosná. Poškozená páska je neplatná.
- Padělání vstupenek je nepřípustné a trestá se podle zákona.
- Návštěvníci musí respektovat pokyny pořadatelů a pořádkové služby!
- Změna programu je vyhrazena.