17:00
Amfiteátr Na Stráni
Tradiční multižánrový festival v jedinečném prostředí.
Sobota 21. srpna 2021 - 17:00 - Amfiteátr Na Stráni
32. Valašské folkrockování
- 17.00 hodin
- ŽALMAN & SPOL
- 18.45 hodin
- VESNA
- 20.45 hodin
- LENNY
- 22.30 hodin
- BLUE CIMBAL
Časový harmonogram je orientační.
Akce proběhne dle platných hygienických opatření.
Vstupné v předprodeji i na místě: 450 Kč, děti do 7 let zdarma. Vstupné děti 7-12 let, ZTP a ZTP/P na místě: 275 Kč.
Sleva pro držitele Rožnovské seniorské karty z původních 450 Kč na 380 Kč na místě.
Předprodej vstupenek v T klubu, TIC nebo online.
Vstupenky bude možné zakoupit také na místě v sobotu 21. srpna od 16:00 hodin v prodejním stánku u vstupu do Valašské dědiny vedle budovy Sušáku.
32. valašské folkrockování je spolufinancováno Zlínským krajem.
Festival se koná za každého počasí.
Doporučení: V případě deště, prosíme, buďte ohleduplní ke svému okolí a používejte místo deštníků pláštěnky.
Změna programu vyhrazena.
Generální partner:
-
Brose
Hlavní partneři:
- Robe, ON Semiconductor, Deza, Repont, Liss
Partneři:
-
Sensit, Vakuum Servis, Kiaora, M & M reality, Fortline, Embex, Remak, Cabot, Triogas, JD Rozhlasy, myonic, FCC, Solartec, Doldatrans, Colas, Elong, Ingdop, Izolace Moural
Mediální partneři:
-
TV Beskyd, Rádio Rock max, Národní muzeum v přírodě, kdykde, Spektrum Rožnovska, TIC Rožnov pod Radhoštěm, TKR Jašek, Grafia Nova
ŽALMAN & SPOL.
V hudební sezóně 2020 se kapela Žalman & Spol. nachází v mezidobí mezi dvěma důležitými mezníky: k připomínce padesáti let Žalmanova působení na české hudební scéně v předchozích letech směřovala řada aktivit – mimo jiné životopisný filmový dokument Naslouchám tichu Země, vyrobený v koprodukci s Českou televizí, třicetipísňové bilanční dvojalbum Moje nevšední roky, výpravný zpěvník a přepracované vydání knihy Ráno bylo stejný.
V letošním roce se kapela chystá na další důležitý předěl v Žalmanově životě a kariéře – 75. narozeniny, které připadají na rok 2021. V průběhu letošního roku vznikne autorské album z nových písní a se zajímavými hosty, mimo to se připravují velké narozeninové koncerty v prestižních sálech.
Žalman se na českých (a přilehlých) pódiích vyskytuje už od roku 1968, nejprve jako člen skupiny Minnesengři – důležitého uskupení pro další vývoj a formování české folkové scény – a od roku 1982 jako lídr vlastního sdružení Žalman & Spol.
Kapelou za dobu její historie prošla řada vynikajících muzikantů, z nichž mnozí se později odrazili k samostatné sólové kariéře (za všechny jmenujme např. Pavlínu Jíšovou nebo Lenku Slabou). V současnosti vedle Žalmana na pódiu jsou zpěvačka Michaela Hálková, kytarista Petr Havrda a basista Petr Novotný (ten už od roku 1994).
Pavel Lohonka právem patří mezi české folkové legendy a je jedním z tvůrců, kteří ovlivnili dnešní podobu české folkové scény. S Minnesengry nahrál 9 alb a později vydal dalších 19 autorských desek a 7 výběrů. Na nich lze nalézt více než 250 písní. Zasloužil se o popularizaci lidových, zejména jihočeských písní, některé z nich tak dostaly příležitost zlidovět podruhé. Pro jeho tvorbu je charakteristická pracovitost, cílevědomost a pokora, díky nimž se stal dobrým příkladem pro mnohé mladé folkové skupiny. Před časem byl první folkovou stálicí, která se zapojila do hnutí FOLK ŽIJE! Ztotožňuje se totiž s jeho cílem – přibližovat lidem folkový žánr a při tom zároveň upozornit na mladou folkovou generaci, která vyrostla zcela mimo pozornost médií...
“Naprosto obdivuju pořadatele, kteří se rozhodli také pomáhat a dávají prostor folkové muzice. Lidé jako by zapomněli na tu tišší, léty prověřenou muziku. Prověřila ji spousta vynikajících muzikantů a autorů, a proto má právo, aby nezanikla a žila dál. Právě pořadatelé odvádí záslužnou, ale i osvětovou práci, protože v dnešní době, která je velice hektická, je potřeba neustále připomínat, že tu folková hudba je.”
VESNA
Vesna je dívčí kapela zpěvačky a textařky Patricie Fuxové, kterou si vybrala jako předskokana i skandinávská zpěvačka Aurora. V listopadu 2018 Vesna vydala debutovou desku Pátá bohyně, za kterou získala nominaci Ceny Anděl na Objev roku. Na albu vyšel mj. i společný duet Patricie a Vojtěcha Dyka. Na podzim 2019 Vesna odjela své první klubové turné #MyaVy po Čechách a Slovensku a měla vystoupit na největších českých festivalech. Čas karantény nakonec využila k tvorbě nové desky Anima, kterou si utvrzuje své místo na popové scéně, přičemž si zanechává pro ni charakteristickou folkovou duši a snovost. Pro Vesnu je příznačná silná vizuální stránka, která se zračí i v jejich nápaditých kostýmech. V kapele dále hraje Bára Šůstková, Olesya Ochepovskaya, Markéta Vedralová a Tereza Čepková.
LENNY
Lenka Filipová se narodila 25. září 1993 v Praze do umělecké rodiny folkové zpěvačky a kytaristky Lenky Filipové a architekta Borise Drbala. Její dědeček byl divadelní a televizní herec Adolf Filip.
Ve čtyřech letech začala hrát na klavír a od šesti do deseti let docházela do umělecké školy, kde studovala hru na klavír. Zároveň navštěvovala jazykovou školu, kde se naučila plynule anglicky. Ve škole hrála v dramatickém kroužku a zpívala ve sborech. Později přešla na sólový zpěv doprovázený hrou na klavír. Komponovala melodie a poté k nim přidávala i text. V jedenácti letech složila svou první píseň. V šestnácti začala hrát s kapelou a doprovázet svou matku na jejích turné po Evropě, Austrálii, Americe a Kanadě. Ve stejném období se také zúčastnila americké mezinárodní písničkářské soutěže International Songwriting Competition, kde se se svou skladbou „You're My Everything“ dostala až do semifinále.
Na jaře 2013 odmaturovala na anglicko-českém gymnáziu AMAZON. Od října 2013 studovala na hudební škole British and Irish Modern Music Institute v Londýně tříletý obor skladba (songwriter). Studia úspěšně dokončila v roce 2016 s titulem bakalář.
V roce 2018 se objevila ve výběru osobností „30 pod 30“ magazínu Forbes, které podle něj „mění svět okolo sebe“.
V roce 2013 podepsala smlouvu s hudebním vydavatelstvím Universal Music a v červnu téhož roku vydala své první EP s názvem All My Love se čtyřmi skladbami, z toho třemi autorskými. Své druhé EP s názvem Fighter vydala v prosinci téhož roku. V roce 2013 také získala ocenění Objev roku v anketě Anděl, a v témže roce byla nominovaná na Objev roku v anketě Český Slavík Mattoni.
V září 2016 vyšlo její debutové studiové album Hearts. V rámci něj Lenny vyjela na klubová turné Hearts Tour, která byla na všech místech vyprodaná. Za album Hearts Lenny získala nominaci na Cenu Apollo. V roce 2016 byla též nominována v kategorii Zpěvačka na hudební cenu Žebřík a v celkem čtyřech kategoriích na cenu Anděl. Z těchto čtyř nominací proměnila všechny, a to v kategoriích Album roku (Hearts), Skladba roku (Hell.o), Zpěvačka roku a Videoklip roku (Hell.o). Rovněž převzala žánrového Anděla v kategorii Rock & Pop.
Úspěch se skladbou „Hell.o“ slavila také v Itálii, kde se představila v tamní talk show Che tempo che fa. V červnu téhož roku se skladbou vystoupila jako host na 11. ročníku hudebních cen Wind Music Awards ve Veroně.
V červnu 2017 podepsala globální smlouvu s německým Universal Music, pod nímž vydala remix písně „Hello.o“ od amerického dua Fancy Cars. Na jaře 2018 si ji britská soulová zpěvačka Emeli Sandé vybrala jako support pro svůj koncert v pražské O2 areně.
BLUE CIMBAL
Pop-rocková kapela, která představuje esenciální radost z písní a ve svém energickém projevu propojuje ryzí melodiku mnoha druhů songů, tedy spojení zdánlivě odlišných druhů, jako jsou novodobé hity a písně lidové.
V novém jedinečném zvuku tak na publikum dýchá neklidný duch vlastních písňových počinů, mystika zhudebněných lidových textů, ale také hity světových jmen jako jsou U2, Sting, Pink Floyd etc. a kouzelná atmosféra lidových písní
Moravy, Slovenska i písní historických. Interpretaci vévodí expresivní zpěv, alikvoty cimbálu obarveného elektronickými
efekty a tepající pop-rocková rytmika.
Všeobecné podmínky pořadatele
- Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení koncertu/festivalu je třeba uplatnit nárok na vrácení vstupného na místě, kde byla vstupenka zakoupena.
- Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody způsobené na věcech, ani za újmu na zdraví. Vlastník vstupenky si je vědom všech rizik spojených s akcí a zříká se všech nároků na pořadatele koncertu/festivalu a na kohokoliv z jeho zaměstnanců nebo zástupců. Toto zahrnuje, mimo jiné, hmotné škody, krádeže, tělesné škody a další.
- Osobám mladším 12 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.
- Kvůli bezpečnosti není do areálu dovoleno vnášet jakékoliv skleněné láhve, plastové láhve nad 0,5 l (výjimka pro děti do 6let), plechovky, zbraně, tyče, pruty a další předměty, které by mohly být pořadatelem označeny za nebezpečné. Pořadatel si vyhrazuje právo osobní bezpečnostní kontroly.
- Do prostoru konání akce je zakázáno nosit profesionální fotoaparáty a videokamery. Pořizování audio a video záznamů je zakázáno!
- Pejsek na festival může, ale pouze s vodítkem a náhubkem.
- V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. TKA nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty. Obecná informace o zpracování osobních údajů.
- Vstupenka pozbývá své platnosti po opuštění prostoru akce. Nelze se navrátit s použitou vstupenkou. Každý návštěvník bude označen páskou, která slouží zároveň jako vrácenka. Tato páska je nepřenosná. Poškozená páska je neplatná.
- Padělání vstupenek je nepřípustné a trestá se podle zákona.
- Návštěvníci musí respektovat pokyny pořadatelů a pořádkové služby!
- Je dovoleno vstupovat pouze do prostor amfiteátru Na Stráni v areálu Valašské dědiny.
- Změna programu je vyhrazena.
- Osobám mladším 18 let zákaz konzumace alkoholu. Silně podnapilé osoby, které svým chováním ohrožují ostatní, a také osoby, které svým chováním ohrožují ostatní, budou z areálu vyvedeny bez nároku na vrácení vstupného.
- Zakoupením vstupenky návštěvník souhlasí s organizačním řádem a pokyny pro návštěvníky festivalu.
- Zhoršení počasí není důvodem k vrácení vstupného.