17:00
Amfiteátr Na Stráni
Tradiční multižánrový festival, skvělá atmosféra, jedinečné prostředí.
Sobota 24. srpna 2024 - 17:00 - Amfiteátr Na Stráni
35. valašské folkrockování
- 17:00 Framus Five & Michal Prokop
- 18:45 -123min.
- 20:45 Monkey Business
- 22:30 November 2nd
Vstupné v předprodeji 590 Kč, na místě 690 Kč, děti do 7 let zdarma. Vstupné děti 7-12 let, ZTP a ZTP/P k zakoupení pouze na místě za 345 Kč.
Předprodej vstupenek v Téčku, TIC nebo online od 28. 11.2023.
Předprodej vstupenek bude ukončen v pátek 23. srpna ve 12:00 hodin. Po této hodině si můžete zakoupit vstupenku za 690 Kč online, v sídle Téčka, v TIC nebo až na místě v sobotu 24. srpna od 16:00 hodin v prodejním stánku u vstupu do Valašské dědiny vedle budovy Sušáku.
Změna programu vyhrazena.
Doporučení: V případě deště, prosíme, buďte ohleduplní ke svému okolí a používejte místo deštníků pláštěnky.
Akce se koná pod záštitou hejtmana Zlínského kraje Ing. Radima Holiše.
Generální partner:
- Brose
Hlavní partneři:
- Robe, ON Semiconductor, Deza, Zlínský kraj, Liss, Stroza, FCC
Partneři:
- Repont, CS Cabot, Triogas, Sensit, Solartec, Dolda, JD Rozhlasy, Vakuum Servis, M & M reality, Elong, Remak, Colas, Embex, RETIGO, IST inovative sensor technology, EP Rožnov, Izolace Moural, INGDOP, Myonic, NXP
Mediální partneři:
- TV Beskyd, Národní muzeum v přírodě, Spektrum Rožnovska, TIC Rožnov pod Radhoštěm, TKR Jašek, Grafia Nova
Framus Five & Michal Prokop
Framus Five se řadí mezi jednu z nejvýznamnějších skupin české rockové historie. Prapočátky skupiny lze najít už v roce 1963, ale skutečná historie pod stávajícím názvem se datuje od roku 1967, kdy se dosavadní kytarista Michal Prokop poprvé postavil k mikrofonu jako zpěvák. Svou činnost přechodně ukončila dvakrát, jednou v roce 1971 a pak v roce 1990, kdy leader Michal Prokop vstoupil do politiky. V roce 2006, po vydání desky Poprvé naposledy, Framus Five naplno obnovil svou koncertní činnost v této sestavě:
Michal Prokop – zpěv, kytara, harmonika, Jan Hrubý – housle, Pavel Marcel – kytara, Andy Čermák – klávesy, Zdeněk Wimpy Tichota – baskytara, Pavel Razím – bicí, Jiří Šíma – saxofon, Roman Němec – trubka
-123min.
Legendární „Minuty“ opět na scéně!
Žádný jejich koncert není dvakrát stejný! Síla kapely totiž spočívá především v živých energických koncertech, které jsou z velké části tvořeny improvizací. Propojují žánry jako soul, groove, jazz, funky či world music. A protože, jak sami říkají, nejsou porostlí mechem, jsou otevřeni i vlivům současné hudby. Na minutovský pelmel se stále moc dobře tančí, ale protože jde o výjimečné muzikanty, dobře se na jejich hráčské umění, které hraničí s genialitou, dívá.
Před pár lety se novu spojili a navrátili na pódia. Jejich pilné zkoušení a nadšení z opětovného koncertování dalo vzniknout desce Les, která vyšla na podzim roku 2019. Poprvé je jejich deska nazpívaná v češtině a hostuje na ní francouzský trumpetista Eric Truffaz.
Výňatky z recenzí na album Les:
„Rytmicky dokáží Minuty ve třech lidech vytvořit tak husté pletivo rytmických patern, že je v jejich zvrásněném labyrintu dlouho co objevovat.“ /Rozhlas Vltava/
„Všechny skladby jsou po hudební i textové stránce domyšleny do detailů a je za nimi znát kus práce. Odpočinek kapele -123 min. tedy očividně prospěl, protože vytvořila jeden z nejlepších kousků.“ /Monstermusic.cz/
Historie
Působili v letech 1996 - 2009, vydali pět alb a obdrželi cenu Anděl za Objev roku v roce 1999. Hráli na předních českých festivalech, vyprodávali kluby u nás i na Slovensku. Jako jedna z mála tuzemských kapel slavila úspěchy také v zahraničí, kde odehrála kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech (Holandsko, Polsko, Francie, USA nebo Anglie, …).
Monkey Business
Skvěle namazaný funkový stroj navštíví poprvé amfiteátr Na Stráni a 35. valašské folkrockování.
Respektované hudební seskupení kolem multiinstrumentalisty, skladatele a producenta Romana Holého s výraznými hlasy Matěje Rupperta a Terezy Černochové ozvláštňuje českou hudební scénu už od roku 2000. Na kontě má deset alb s řadou hostujících hudebníků a nespočet hitů.
Kapela:
- Roman Holý
- Český hudební skladatel, hudebník, zpěvák a producent. Frontmanem a producent skupin J.A.R. a Monkey Business a hovoří se o něm jako o předním šiřiteli funkové hudby v České republice. Podle ankety časopisu Reflex je třetí nejdůležitější porevoluční hudební osobností.
- Ondřej Brousek
- Skladatel, herec, režisér, aranžér. Po studiu na pražské konzervatoři (obor hudebně-dramatický) začal působit jako herec a hudebník v Divadle Na Fidlovačce a též jako klávesista Monkey Business. Ztvárnil desítky divadelních rolí a napsal hudbu k více než padesáti inscenacím a pěti muzikálům.
- Matěj Ruppert
- Zpěvák, tanečník, herec. Začínal ve folklórním souboru Rosénka. Po epizodě ve skupině Leguar GR se stal zakládajícím členem Monkey Business, se kterými mimo jiné získal v letech 2006 a 2007 ocenění Akademie populární hudby Zpěvák roku. V současností působí také ve skupinách G-Point Hunters a Neruda. Ztvárnil také epizodní role ve filmech Pupendo, Shut Up and Shoot Me, Pusinky a 3 sezóny v pekle.
- Oldřich Krejčoves
- Od 93-96 člen kapely David Koller solo. Od 96 doprovázel se svou kapelou PAN POT písničkáře Oskara Petra (Krev, bláto, slzy 96 a Fabrica atomica 08) a M. Žbirku alb. MEKY 97, Bára Basiková band 96-99
- Pavel Mrázek
- Potomek podruhů a bezzemků, z čehož pramení jeho lokajská a devotní nátura (viz. J. Menzel). Veterán československé kulhavé basovky. Bývalý člen radikální bigotně-folkové skupiny Žaludi. Zakladatel Klubu přátel zbytečných informací. Misogyn a misogym. Ocenění: Nejlepší vypravěč nudných historek bez pointy, co nikoho nezajímají, a dotyčný to nepozná, Samožer roku 2011, Nejhorší milenec dekády. Lhát se musí 96.
- Martin Houdek
- Hráč na bicí nástroje a spoluzakladatel kapel Hlavní Uzavěr Plynu (1983), Božská těla (1985-1988), Dorota (1988-1990), Dorota B B (1991-1997), Monkey Business.
- Tereza Černochová
- Česká zpěvačka a kromě třídy Arachnida milovnice všeho živého. Vystudovala gymnázium s hudebním zaměřením a Českou zemědělskou univerzitu v Praze. Od roku 2000 byla členkou dívčího vokálního tria Black Milk, které zaniklo roku 2005. V té době se Tereza intenzivně potkávala s Monkey Business a stala se častým hostem G-Point Hunters (Roman Holý, Matěj Ruppert).
November 2nd
Skupina s charismatickou zpívající kytaristkou Alexandrou Langošovou je mnoho let oceňovaná za atraktivní rockové skladby, které jí v minulosti vynesly nominaci na Anděla, vítězství v Žebříku časopisu iReport nebo nabídku společných koncertů s Davidem Gahanem nebo Suzanne Vega.
Skupina aktuálně sbírá obrovské hlasy za aktuální nahrávku, která vyšla druhého listopadu. Redakce hudebního časopisu Headliner ji označila Albem roku 2023 a kapela je aktuálně nominovaná ve dvou kategoriích na Ceny Apollo (za album a singl All Comes Down). MF Dnes desku rovněž vyhlásila domácí nahrávkou roku, stejně jako hudební redaktor Jaroslav Špulák na serveru novinky.cz. V přehledech nejlepších domácích alb se deska objevila i v bilancujícím článku v Lidových novinách nebo na portále Českého rozhlasu Vltava.
Jestliže dosavadní hudební materiál původně hranické kapely zněl jako vkusný mix rocku a písničkářství, nový repertoár podle hudebních novinářů kapelu posouvá k rockovějšímu, bluesově agresivnímu zvuku s vlivy soulu a elektroniky. Přesně tato kombinace zazní také na Valašském Rockování. V kapele kromě Langošové hrají kytarista Roman Helcl, baskytarista Jakub Vejnar a bubeník Petr Ptáček.
Všeobecné podmínky pořadatele
Zaplacené vstupné se nevrací, vstupenka se nevyměňuje. V případě zrušení koncertu/festivalu je třeba uplatnit nárok na vrácení vstupného na místě, kde byla vstupenka zakoupena.
- Pořadatel nenese žádnou odpovědnost za škody způsobené na věcech, ani za újmu na zdraví. Vlastník vstupenky si je vědom všech rizik spojených s akcí a zříká se všech nároků na pořadatele koncertu/festivalu a na kohokoliv z jeho zaměstnanců nebo zástupců. Toto zahrnuje, mimo jiné, hmotné škody, krádeže, tělesné škody a další.
- Osobám mladším 12 let je vstup povolen pouze v doprovodu dospělé osoby.
- Kvůli bezpečnosti není do areálu dovoleno vnášet jakékoliv skleněné láhve, plastové láhve nad 0,5 l (výjimka pro děti do 6let), plechovky, zbraně, tyče, pruty a další předměty, které by mohly být pořadatelem označeny za nebezpečné. Pořadatel si vyhrazuje právo osobní bezpečnostní kontroly.
- Do prostoru konání akce je zakázáno nosit profesionální fotoaparáty a videokamery. Pořizování audio a video záznamů je zakázáno!
- Pejsek na festival může, ale pouze s vodítkem a náhubkem.
- V rámci akce budou pořizovány obrazové a zvukové záznamy za účelem naší prezentace na webu, sociálních sítích a v médiích. Téčko nenese odpovědnost za záznamy pořízené a zveřejněné jinými subjekty. Obecná informace o zpracování osobních údajů.
- Vstupenka pozbývá své platnosti po opuštění prostoru akce. Nelze se navrátit s použitou vstupenkou. Každý návštěvník bude označen páskou, která slouží zároveň jako vrácenka. Tato páska je nepřenosná. Poškozená páska je neplatná.
- Padělání vstupenek je nepřípustné a trestá se podle zákona.
- Návštěvníci musí respektovat pokyny pořadatelů a pořádkové služby!
- Je dovoleno vstupovat pouze do prostor amfiteátru Na Stráni v areálu Valašské dědiny.
- Změna programu je vyhrazena.
- Osobám mladším 18 let zákaz konzumace alkoholu. Silně podnapilé osoby, které svým chováním ohrožují ostatní, a také osoby, které svým chováním ohrožují ostatní, budou z areálu vyvedeny bez nároku na vrácení vstupného.
- Zakoupením vstupenky návštěvník souhlasí s organizačním řádem a pokyny pro návštěvníky festivalu.
- Zhoršení počasí není důvodem k vrácení vstupného.